Golf pomáhá
Rezervace TeeTime Rezervace TeeTime
  •  / 16.09.2021

Jan Mergl bude kandidovat na prezidenta PGA of Czech Republic.

Současný viceprezident by rád navázal na předchozích osm let působení ve výboru PGA. A jaké jsou jeho plány? 

Jak funguje spolupráce PGA a ČGF?

To je rozsáhlé téma, které bych nerad shrnoval pod suché konstatování dobře či špatně. Ve vzdělávání trenérů je spolupráce výborná. Máme funkční systém a jednoznačné rozdělení trenérských úrovní. Téma sportovního golfu je slabší, nacházíme mnoho průsečíků, ale bohužel se je nepodařilo dotáhnout do konce. Například projekt Open Golf Tour vznikal společně a v plné kooperaci se členy výboru PGAC. Letošní první ročník bohužel proběhl naprosto bez nás. Zde vidím prostor pro spolupráci a v budoucnu třeba i společný turnaj s některou z nižších profisérií. Dále je tu získávání nových hráčů. ČGF nám předala projekt „Hraj golf, změň život“, který se v rámci možností snažíme rozvíjet. Bohužel ostatní impulsy vyšuměly a je škoda, že se nepodařilo vybudovat společný projekt.

Co si slibujete od nového prezidenta ČGF?

Náš spolek kandidaturu pana Jandy podporoval a veřejně se k ní hlásil od počátku. Měl jsem tu čest být v jeho týmu jako kandidát na viceprezidenta ČGF. Před jeho zvolením jsme úzce spolupracovali, scházeli se a detailně řešili vše okolo golfu. Konference ČGF bohužel Vráťu zvolila, ale mě a Honzu Loužeckého na pozice viceprezidentů nikoliv. Možná se delegáti zalekli velkých změn.

Jak by se spolupráce mohla rozvíjet?

Věřím, že v základních tématech se nám podaří více konat než mluvit. V minulosti tomu mnohokrát bylo naopak. Myslím si, že kooperace obou organizací a s majiteli hřišť je nutná. Za nás budou vždy mluvit výsledky, tedy spokojení hráči a majitelé hřišť, dostatek kvalitních trenérů a úspěchy reprezentantů. Jde také o zlepšení jména golfu a o nárůst členské základny. Vidím prostor pro vznik pracovní skupiny, která sdruží všechny zainteresované v golfovém prostředí a bude generovat nové podněty a nápady. Její vznik jsme iniciovali již před několika lety, ale bohužel k němu nikdy nedošlo.

Kam by mělo směřovat fungování české PGA?

Je to hlavně servisní organizace pro hráče a učitele golfu. Musíme pracovat na neustálém zkvalitňování celoživotního vzdělávacího procesu trenérů. Dále pro členy zajistit turnaje a pomáhat řešit běžné starosti s výukou. Během posledních let jsme se etablovali mezi velmi uznávané PGA v Evropě. Tuto pozici je třeba udržet a osvětlit ji doma. Mnohdy nás zahraničí vnímá výrazně lépe. Počátkem příštího roku chci kandidovat na prezidenta PGAC, a pokud bych byl zvolen, chci navázat na své předchůdce a pokračovat v rozběhnutých projektech.

Co bude potřeba změnit?

Zjednodušit a zefektivnit interní chod organizace. Velkým úkolem je mediální prezentace a budování dobrého jména našeho spolku. Věřím, že se to podaří a PGAC bude každý brát jako seriózního partnera. Snad se podaří zachovat všechny stávající projekty. Vzdělávání funguje perfektně a vydělává. „Hraj golf, změň život“ běží také dobře a kritika od některých činovníků ČGF není na místě. Je potřeba pouze sehnat víc peněz. Otázkou je dlouhodobá udržitelnost Czech PGA Tour. Věřím, že i to se podaří, byť už turnaje asi nebudou tak pompézní jako dřív. Přemýšlíme o změně formátu a větším zapojení amatérů. Posledním produktem je akademie PGAC. Po počátečních problémech jsme nyní nadmíru spokojeni. Vzhledem k rozpočtu a našim možnostem už žádné zásadní nové aktivity neplánujeme a spíše chceme udržet v dobré kondici ty stávající.

Chcete přispívat na náš blog?

Ozvěte se nám!

Radek Srb
+420 602 121 089 | radek.srb@teetime.cz

Bloguj o golfu

TeeTime network

Buďte s námi v kontaktu a mějte přehled
o novinkách a akcích.

Přihlaste se k odběru newsletteru

Exkluzivní nabídky přímo do inboxu!

Loading...

Online kamera

Vyzkoušejte mobilní aplikaci TeeTime

Rezervujte si hru snadno a rychle odkudkoliv! Stáhněte si naši aplikaci ještě dnes!

Aplikace TeeTime vám přináší řadu výhod, které budete mít stále při ruce ve svém smartphonu!

„Úspěchy na golfovém hřišti nejsou důležité. Důležitá je slušnost a poctivost.“

-Tiger Woods

2517_galerie4.png 2517_galerie5.png 2517_galerie2.png 2517_galerie.png 2517_galerie3.png

Abychom dosáhli ještě lepšího odpalu, rádi bychom pracovali s cookies.   Více informací