Loading...

Golfová akademie Šideri Váňové 10. díl - Putting

Proč je patování nejdůležitější disciplínou golfu? Tyto statistiky vás možná překvapí. Pojďme se společně podívat na to, jaké tipy nám dala profesionální hráčka Šideri Váňová, a které 3 aspekty musíme zvládat, pokud se chceme v patování zlepšit.

Golfová akademie Šideri Váňové 10. díl - Putting

I když se to nemusí zdát, a spoustu golfistů se většinou zaměřuje na dlouhé odpaly, patování je jednou z nejdůležitějších disciplín v golfu. Přestože jde o krátký, technicky jednodušší pohyb oproti švihu, patování je ta disciplína, která rozhoduje celý turnaj nebo to, jak vaše hra dopadne. A proto také profesionální hráči říkají, že peníze leží na greenu. Proč tomu tak je?

V patování se projeví každý milimetr. Když se například u průměrného hráče zaměříme na to, kolik přinesete patů a kolik ran, ten poměr bude podobný. Představte si, že hrajete na hřišti, které má 6000 m a na 5900 m zahrajete 45 ran a zbývajících 100 m vám přinese 40 ran. Díky těmto běžným statistikám můžete usoudit, jak důležitou disciplínou patování skutečně je a o kolik se hráč může zlepšit, když věnuje čas jeho trénování. Toto platí zejména u začátečníků.

Jaké aspekty tedy hrají roli v tom, pokud chceme být dobří v patování? Patování si můžeme rozfázovat do 3 částí: odhad správného tempa, technika a správné čtení greenu. Čtení greenu se dá naučit jedině tak, že hodně trénujte a hodně hrajete na hřišti. Jedině tak jste schopni dostat ten odhad do hlavy a vědět, o kolik balón nad hrát či nikoliv.

Rada na závěr tedy je? Jděte trénovat patování. Trénujte z různých úhlů, stran i délek, střídejte pozice, ze kterých hrajete a klidně si i vzdálenost změřte krokováním.

Podívejte se na dril k patování, který ukazuje Šideri v novém díle BMW TIME na našem YouTube kanále. Kromě Patování tam najdete také Course Management či všechny fáze golfového švihu. Nenechte si ujít skvělé tipy pro zlepšení techniky a vaší herní strategie!


Další čtení

Golf 11.06.2024

BMW TIME 11. díl - Co je nejdůležitější v golfovém švihu?

Vítejte v posledním díle seriálu BMW TIME! Pokud jste spolu s profesionálkou Šideri Váňovou došli až sem, měli byste si zatleskat. To, že věnujete váš čas učením se a získáváním nových informací vás posouvá dál před ostatní hráče. Proto i tento poslední díl pro vás má přidanou hodnotu.

BMW TIME 11. díl - Co je nejdůležitější v golfovém švihu?
Golf 28.05.2024

Prague Golf Card 2024: váš klíč ke golfovým hřištím v Praze a okolí

Představujeme Prague Golf Card 2024, jedinečnou nabídku, která přináší šanci hrát na čtyřech prestižních golfových hřištích v Praze a okolí. Tato karta zahrnuje šest her na vašich oblíbených hřištích Beřovice, Black Bridge Resort, Loreta Golf Pyšely a Mstětice . Je to ideální příležitost pro...

Prague Golf Card 2024: váš klíč ke golfovým hřištím v Praze a okolí
Golf 15.05.2024

Vítejte na Golfových stezkách 2024!

Milí golfisté, letošní golfová sezóna je plná nezapomenutelných zážitků! Vybraná hřiště v České republice, na Slovensku a v zahraničí se totiž spojí v jednu mapu plnou stezek, které přináší nová dobrodružství a příležitosti soutěžit o odměny v hodnotě více než 1,5 mil. Kč. Jak se zapojit?...

Vítejte na Golfových stezkách 2024!
Společnost

TeeTime SE

IČO: 24236381
se sídlem
Štětkova 1638/18, Nusle, 140 00 Praha 4
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl H, vložka 840

© 2024 - TeeTime SE - Golfový portál, všechna práva vyhrazena

V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce Ústřední inspektorát – oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00, Praha 2. Email: adr@coi.cz, Web: adr.coi.cz. Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, Která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

Abychom dosáhli ještě lepšího odpalu, rádi bychom pracovali s cookies.   Více informací