Albatross je na ET připraven!

Na co? Přece na největší golfovou událost letošního roku, D+D Real Czech Masters.

 

Na co? Přece na největší golfovou událost letošního roku, D+D Real Czech Masters.

Připomeňme, že když se Albatross začal stavět, cíl byl jasný: dostat  se především do povědomí Evropy. Již příští týden se budete moci přesvědčit, jak se mu to povedlo. Další zastávka European Tour s nabitým startovním polem (Martin Kaymer, Lee Westwood, John Daly, Darren Clarke, Thomas Pieters nebo Matthew Fitzpatrick) je jen důkazem toho, že se věci dějí dobře.

Na Albatrossu proběhly už dva turnaje Ladies European Tour a Czech Masters tu probíhá už počtvrté! Albatross se tak stal výkladní skříní českého golfu.

Nenajdete dalšího majitele golfového hřiště, který by se svému areálu tolik věnoval a byl by ochoten každý rok do něj investovat. „Jen když si uvědomím, kolik jsme upravili jamek! Ta největší změna proběhla loni, kdy vznikla tři nová závlahová jezera a přestavěli jsme jamky okolo nich, především 1, 10 a 11. Letos jsme udělali 16. jamku. V zásadě každý rok přijdeme s něčím novým, a to nemluvím o všech stromech, kterých jsme vysázeli od začátku asi 1600,“ říká Stanislav Lisner, nejdéle působící manažer ve Vysokém Újezdě.

Albatross před pěti lety a dnes, to je hodně velký rozdíl. Z linksu se pomalu stává téměř parkové hřiště. „Nesnažíme se porovnávat s českými areály, konkurenci však sledujeme, musíme mít přehled o tom, co se v českém golfu děje. Pokud zde rostou nová hřiště a jsou kvalitní, je to pro nás jedině dobře. Znamená to impuls, abychom se stále zlepšovali,“ zakončuje Lisner.

Dílčích změn na hřišti je i v letošním roce celá řada. První, kterou hráči zaregistrují, jsou greeny. Oproti minulým rokům jsou mnohem tvrdší a míče tak po nich více běhají. Golfisté musí důkladněji přemýšlet o ráně, aby byli schopni ji udržet na greenu.

Ke konci dubna byl dokončen redesign 16. jamky, která se stává jednoznačně tzv. Signature Hole. Green byl kompletně přepracován, zvednut asi o 1,5 m a nyní ho z celé jedné poloviny obklopuje voda. Místo původního bunkeru na pravé straně je zde run off, tedy hluboká zatravněná dolina, která pohltí všechny rány vpravo od greenu.

Samotný green má tři úrovně a poskytuje celou řadu atraktivních pin pozic. Dobrá rána přímo na green zdaleka neznamená jasný par, o puttování je třeba hodně přemýšlet. Určitě to není lehká jamka, ale stojí za to si ji zahrát a zkusit pokořit, je to výzva pro hráče všech úrovní.

O dalších změnách na Albatrossu se dočtete v aktuálním vydání časopisu Premium Golf (www.premium-golf.cz).

Ceník green fee na 18 jamek

po – čt
1750 Kč
pá – ne a svátky      
2150 Kč
Tréninkové míče 1 koš        
100 Kč
Zapůjčení ručního vozíku        
200 Kč
Zapůjčení elektrického vozíku        
400 Kč
Buggy na 18 jamek            
900 Kč


www.albatross.cz