Austerlitz Golf Resort

Během tohoto týdne se hrála na Slavkově pomyslná třetí liga nejvyšší evropské golfové soutěže ProGolf Tour.

 

Hřiště, kde proběhla ProGolf Tour

Během tohoto týdne se hrála na Slavkově pomyslná třetí liga nejvyšší evropské golfové soutěže ProGolf Tour. Naším želízkem v ohni byl především Standa Matuš, ale slovenský kolega Valášek hřiště doslova rozstřílel. Tak se pojďme na jejich bojiště ve Slavkově podívat.

Slavkov neboli Austerlitz je sportovní a technické hřiště. Je obtížné, zajímavé přírodními překážkami, hlubokými bunkery  a uměle vybudovanými vodními plochami.

Hřiště ve Slavkově bylo projektováno renomovanou rakouskou golfovou architektonickou kanceláří Hanse-Georga Erhardta ze Steyeru, který je jedním z předních evropských golfových projektantů.

Rozkládá se na velkorysé ploše 120 hektarů a nabízí kompletní služby včetně ubytování. Hřiště má částečně linksový charakter, ale na rozdíl od rovinatého profilu skotských či irských hřišť se tady hraje hodně nahoru i dolů.

Nabízí celkem pět druhů odpališť, krajina je zvlněná až kopcovitá, v okolí jsou především pole a louky, částečně menší lesíky a remízky, sady ovocných stromů.

Areál lze rozdělit na dvě části: u klubovny jsou spodní partie, sedm jamek je pak na náhorní plošině blízko zdejšího vrchu Stará Hora (299 m). Odtud jsou krásné výhledy jižním směrem až k rakouským hranicím. Zdejší traviny také na jaře a v létě hrají všemi barvami.

Vzhledem k otevřenosti prostoru do hry vstupuje jako stěžejní faktor vítr, který dokáže ranám přidávat i ubírat desítky metrů. Otázku volby správné hole řeší hráč i u těch jamek, kde je výrazné převýšení – především u sousedících jamek č. 4 (hraje se nahoru) a č. 12 (dolů), které jsou v prudkých svazích.

Od čtyřparovky č. 3 hráč prakticky stále stoupá vzhůru, nejvyšší bod je až u odpaliště jamky č. 10. Celý výstup je fyzicky náročný. K větru, kopcovitému a obtížnému profilu, vodním i pískovým překážkám je potřeba přidat ještě délku hřiště (přes 5 900 metrů ze žlutých, 5 129 z červených) a rafinované, velké greeny.

Golfistům nezbývá nic jiného, než prokázat svoji dovednost a postavit se větru a nástrahám čelem. A věřit si, stejně jako si věřil v těchto místech císař Napoleon v roce 1805, když nad početnějším vojskem protivníka v bitvě tří císařů zvítězil právě svou odvahou.

Součástí hřiště jsou také velmi kvalitní tréninkové plochy a veřejné hřiště s jamkami par 3 umístěné přímo v zahradě zdejšího zámku. Ten je spojen s významnou Bitvou Tří Císařů a vítězstvím císaře Napoleona I roku 1805.

Green fee za 18 jamek

Pondělí - Čtvrtek 1 050 Kč
Pátek 1 250 Kč
Sobota, neděle, svátky 1 450 Kč

Web hřiště: agrt.cz/cs