Benátky - boj s větrem jako na linksu

I ve středních Čechách najdete hřiště linksového charakteru, kde fouká silný vítr. Skotský duch se zde mísí s pozůstatky po ruské armádě, která tu kdysi střílela a jezdila.

 

 

I ve středních Čechách najdete hřiště linksového charakteru, kde fouká silný vítr. Skotský duch se zde mísí s pozůstatky po ruské armádě, která tu kdysi střílela a jezdila. Na atmosféru má zaděláno.

Oblast u Milovic, severovýchodně od Prahy, byla už za dob Rakouska-Uherska spojena s vojáky a jejich cvičišti. Po roce 1968 ale celý prostor zabrali sovětští okupanti a ze zdejších luk a polí si udělali skutečné vojenské centrum.

Postavili letiště, sídliště a výcvikové domy - jeden z nich dnes po rekonstrukci slouží jako golfová klubovna. A po místech, kde běhali pěšáci a jezdila těžká technika, dnes chodí golfisté a hrají. Mají k dispozici jednu osmnáctku (Soudný) a krásnou 9jamkovou akademii (Dýmač).

Hřiště Soudný

18 jamek (par 72)

Mistrovské 18jamkové hřiště Soudný s pěti odpališti na každé jamce má linksový charakter, dlouhé jamky, charakteristické zvlněné a široké fairwaye, rozlehlé greeny a šest kaskádových jezírek.

Hřiště si užijí hráči všech kategorií - od začátečníků až po profesionální hráče. Hřiště s parem 72 ležív lokalitě s jedinečnými klimatickými podmínkami, které umožňují hrát téměř celoročně.

Hřiště Dýmač

9 jamek (par 29)

Unikátní 9jamková akademie Dýmač s jamkami délky od 110 do 258 metrů, dvěma jezírky a několika bunkery, je určena pro širokou veřejnost. Ke vstupu na toto hřiště není zapotřebí osvědčení pro hru na hřišti.

Na hřišti lze pořádat oficiální turnaje na úpravu HCP, případně lze tuto devítku využít pro nesoutěžní výsledek nebo pro získání osvědčení pro hru na hřišti.

Fee 18 jamek    
všední den    400 Kč    víkend + svátek    500 Kč
všední den (junioři, 63+)    300 Kč    víkend + svátky (junioři, 63+)    400 Kč

- Tréninkové plochy

- Driving range - 15 krytých odpališť, hra z trávy

- Cvičný bunker fairwayový a greenový

- Cvičný green pro krátkou hru (pitch, chip)

- Putting green s 18 jamkami

Jak se sem dostanete?

Z Prahy Černého Mostu po dálnici D10 směr Mladá Boleslav, na 27. km sjezd Benátky n/J a dále směr Lipník podle zelených ukazatelů asi 3 km k hřišti.

Zdroj: Golf Resort Benátky n. Jizerou