Albatross: Oceňují ti nejlepší z Evropy

Jeden z nejvýznamnějších evropských golfových architektů Keith Person využil své bohaté zkušenosti a do krajiny nedaleko Prahy zasadil nádherné 18 jamkové hřiště.

 

 

Jeden z nejvýznamnějších evropských golfových architektů Keith Person využil své bohaté zkušenosti a do krajiny nedaleko Prahy ve směru na Rudnou zasadil 18 jamek s takovým citem, že se prakticky hned po otevření v roce 2009 zařadil mezi nejvyšší evropské standardy. A co přibylo letos za novinky?

Hřiště hostilo už třikrát turnaj European Tour (Czech Masters) – a dohodlých je i několik dalších let, předtím dvakrát Ladies European Tour.

Má plochu více než 80 hektarů a je vystavěno na vlastních pozemcích provozovatele v mírně kopcovitém terénu. Resort, na samé hranici Českého krasu v nadmořské výšce 420 metrů nad mořem, má díky dobrým klimatickým podmínkám dlouhou golfovou sezonu pod otevřeným nebem.

K tomu, co je letos na Albatrossu nového, se vyjádřil i prezident resortu Jiří Šimáně. „Letošní sezónu jsme zahájili s dosud největšími změnami na hřišti – třemi novými jezery, které výrazně přispěly k atraktivnosti hřiště. Jednalo se o investici v řádu desítek milionů, ale soudě dle ohlasu, který vzbudila, se jednalo o dobré rozhodnutí.“

Důkazem toho, že se resort rok od roku posunuje kvalitativně výš, jsou i pochvalná slova od hráčů European Tour, kteří si naše hřiště skutečně oblíbili.

Rok 2016 znamenal pro Albatross další posun v jeho vnímání v golfovém světě. „V březnu jsme se stali členem prestižního klubu – EUROPEAN TOUR DESTINATION, ve kterém je jen 23 hřišť z celého světa. Je to pro nás velká čest a závazek do budoucna, protože jsme se ocitli ve společnosti těch nejlepších.“

„Jsme velice pyšní na to, že hráči jako Lee Westwood, John Daly, Rory Sabbatini nebo Robert Karlsson si u nás zahráli a dobrou zprávou je, že Lee i John potvrdili svoji účast i v dalším ročníku. K nim se přidá další legenda – Darren Clarke, kapitán Ryder Cup týmu Evropy,“ dodává Šimáně.

I v roce 2017 se můžete těšit na to, že nebudete hrát stejné hřiště jako loni. „Nákladem sedmi milionů korun jsme zapracovali na změně designu jamky č. 16. Větší green, blíže odpalištím, zeď jako na jamce č. 18 a voda i za greenem,“ podtrhuje Šimáně největší změnu, k jaké letos došlo.

Pár čísel

Hřiště má par 72, USGA Course Raiting 74,7 a Bogey Slope Rating 145 (bílá odpaliště).

Plocha jamkovišť od 459 do 812 čtverečních metrů v závislosti na obtížnosti dané jamky.

Celková plocha jamkovišť včetně límců činí 11 677 čtverečních metrů

Jamky mají čtyři nebo pět odpališť s rozlohou 12 900 čtverečních metrů.

Devět jamek má samostatná černá odpaliště, ze kterých je pak hřiště dlouhé úctyhodných 6827 metrů.

Driving range má celkovou rozlohu 50 400 m2 včetně 5 cílových greenů, travnaté odpaliště o rozloze přes 4 000 m2 pro až 45 současně trénujících hráčů.

Nechybí dva chipping greeny (celkem 2 100 m2) se čtyřmi bunkery, putting greeny (celkem 1 800 m2) a dětské tréninkové hřiště o rozloze 10 800 m2

Ceny

fee 18 jamek pondělí – čtvrtek 1750 Kč
fee 18 jamek pátek – neděle a státem uznávané svátky 2150 Kč
fee pondělí – čtvrtek (2 hodiny před setměním) 
750 Kč
fee pátek – neděle a státem uznávané svátky (2 hodiny před setměním)
850 Kč

Webové stránky: www.albatross.cz