Teetime Shot

Vítej v novém vydání informačního bulletinu TeeTime Shot

Zpět na bulletin

Tiger Woods vypadl z 1000 nejlepších

Časy se mění, někdy k dobrému, jindy k horšímu. Tiger Woods a golf jsou kapitoly, které se čím dál víc míjí. Právě spadl ve světovém žebříčku na 1005. pozici.

Zatím stále se pro lidi, kteří se golfem zabývají jen okrajově, asociuje slovo golf se jménem Tiger Woods. Ne nadarmo, vždyť byl neuvěřitelných 683 týdnů světovou jedničkou.

Teď je ale situace trochu jiná. V rankingu světových golfistů spadl pod tisícovku, konkrétně na 1005. pozici. A nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se to mělo měnit výrazně k lepšímu.

Letos odehrál pouze tři soutěžní kola. Nejprve neprošel cutem v Torrey Pines a poté odstoupil po prvním kole z akce European Tour v Dubaji.

Když v roce 1994 získal ještě jako amatér první body, posunul se hned na 730. místo. Když o dva roky později přestoupil k profíkům, do prvního turnaje šel jako 434. hráč světa. Světovou jedničkou byl 683 týdnů.

První místo momentálně drží s pořádným náskokem Dustin Johnson, za kterým jsou už s minimálními rozstupy seřazeni Hideki Matsuyama, Jordan Spieth, Rory McIlroy a Sergio Garcia.

Celý aktuální žebříček si můžete prohlédnout zde: owgr.com/ranking

 

Zpět na bulletin