Teetime Shot

Vítej v novém vydání informačního bulletinu TeeTime Shot

Zpět na bulletin

Dýšina se mění na Greensgate Golf

„Golf Park Plzeň- Dýšina se mění k lepšímu. Nyní jsme Greensgate Golf.“ To je věta, kterou se nově charakterizuje dýšinský golfový areál. S posledním květnovým dnem slavnostně odhalil svůj nový kabát.

Golfové hřiště v Dýšině se mění. Hráče láká na nové jamky, rodiny na aktivní odpočinek. Dýšina mění na Greensgate Golf & Leisure Resort, špičkové hřiště s dynamickým rozvojem zázemí, služeb a sportovních zážitků.

Dýšina, která patřila od roku 2004 mezi nejlepší česká hřiště s mezinárodní reputací, tak začíná po dvanácti úspěšných letech svou novou éru.

Změna názvu souvisí s významnou přestavbou hřiště. Díky prodloužení jedné z jamek se par hřiště zvýšil na 72, byly vybudovány nové greeny, odpaliště i bunkery. Stejně tak byly rozšířeny nové cvičné plochy pro trénování a vzniklo nové zázemí včetně ubytovacích kapacit.

„Měníme hřiště i služby, aby se zážitek pro golfisty stal jedinečným. Název Greensgate odkazuje k bráně do přírody, do zeleně i ke greenům, které patří mezi špičku v republice. Nová značka má za úkol podporovat náš další růst a budovat uznání na mezinárodní golfové scéně,“ vysvětluje ředitelka Martina Tvarůžková a dodává: “Čekají nás další investice do rozvoje služeb volnočasového resortu, který bude sloužit nejen golfistům ale mnohem širší skupině lidí, kteří budou moci strávit více aktivního času v přírodě.”

O Greensgate Golf & Leisure Resort

Resort byl vybudován pod původním jménem Golf Park Plzeň v letech 2003 a 2004 na severovýchodním okraji Plzně u obce Dýšina. Jeho chloubou je technicky náročné 18jamkové mistrovské hřiště, zasazené do okolní přírody lemované řekou Klabavou a Ejpovickým jezerem. Hřiště designoval přední německý architekt Christoph Städler.

Specialitou hřiště je netradiční uspořádání 18 jamek, ležících v řadě za sebou. Opravdovou perlou českého golfu je ostrovní jamka č. 11, která byla také několikrát vyhlášena „Jamkou roku“, dle čtenářů magazínu Golf Digest C&S. Nově byla přestavěna 15. jamka (změna PAR 3 na PAR 4).

Hřiště je nositelem několika ocenění: Nejlepší jamka v České republice: 2013, 2008, 2007, 2006; Nejlepší služby v České republice: 2009 a Nejlepší hřiště v České republice: 2008.

Greensgate Golf & Leisure Resort je členem Asociace golfových hřišť, která v ČR sdružuje celkem 13 resortů. Je také domovským hřištěm Greensgate Golf Clubu, řádného člena České golfové federace. V letech 2013 - 2016 hřiště hostil prestižní mezinárodní turnaje ze série Ladies European Tour. Letos v červenci bude již podruhé hostit republikový kvalifikační turnaj z mezinárodní juniorské série FALDO SERIES.

Greensgate Golf & Leisure Resort v číslech

-    72 PAR
-    celková délka 6162 m
-    130 ha hřiště
-    18 jamek; specialitou je 11. „ostrovní“ jamka
-    50 elektrických buggy
-    První míček byl na golfovém hřišti odpálen 21. srpna 2004

Více na www.greensgate.cz

 

Zpět na bulletin