Teetime Shot

Vítej v novém vydání informačního bulletinu TeeTime Shot

Zpět na bulletin

Češi na Czech Challenge? Jeden cut a tím to hasne.

D+D REAL Czech Challenge, tedy druhá liga evropské tour, která proběhla minulý týden na Kunětické Hoře, nebyla pro české hráče zrovna nejlepší vizitkou.

Ze třinácti českých golfistů prošel cutem jen jeden – Jan Cafourek. Slováci nedostali do finálových kol ani jednoho hráče.

Cafourek si nejlepší kolo týdne připsal při čtvrtečním prvním kole (68 ran). V dalších dvou dnech došel v paru a v neděli se rozloučil rundou za 70 ran. Celkově z toho bylo se skóre -6 dělené 38. místo, sedmnáct ran za vítězným Američanem Julianem Surim.

Na úvodní devítce finálového kola sice Američan Julian Suri svůj náskok po třech kolech D+D REAL Czech Challenge prošustroval, na druhé si ho ale vzal zpět a slaví svůj první titul na Challenge Tour v kariéře.

Díky vítězství si ukrojil největší díl z turnajové dotace 180 000 eur, konkrétně 28 800. Dostal se tak do vedení pořadí Road to Oman a je na nejlepší cestě na European Tour.

Smolařem týdne byl Šimon Zach, který se v závěru druhého kola vybičoval k eaglu, ale ani to nestačilo. Se skóre -2 neprošel cutem o ránu. Pod par se ještě dostal Daniel Suchan (-1) a i to bylo nakonec na cut málo.

Ondřej Lieser (par) a Filip Mrůzek (+1) zklamali, amatér Jiří Zuska (par) nebo Petr Dědek junior (+1) naopak svými výsledky, i když jsou na první pohled stejné, alespoň potěšili

Leaderboard D+D REAL Czech Challenge si můžete prostudovat zde: European Tour

 

Zpět na bulletin