Teetime Shot

Vítej v novém vydání informačního bulletinu TeeTime Shot

Zpět na bulletin

Eva Koželuhová potřetí mistryní lyží a golfu

Více než úspěšně pro české reprezentanty skončilo XIV. Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF. Celkem osm medailí přivezli zpět do Čech. Zejména Naše želízko v ohni Eva Koželuhová nezklamala. Stala se mistryní už potřetí v řadě!

Mistrovství se konalo v Rakouském Zell am See o překrásném slunečném víkendu 11. - 13. 5. 2017. Lyžařská část se uskutečnila na Kaprunském ledovci Kitzsteinhorn a golf se odehrál na dvou vynikajících připravených 18jamkových mistrovských hřištích Golf Club Kaprun, Zell am See, vše v Rakousku.

V mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF se počítá celkově součet lyžařské části obřího slalomu násobené čtyřmi a dvou kol golfu hrané na rány. Na start se postavilo celkem 196 závodníků z mnoha nejen evropských zemí, zástupci České republiky tradičně nechyběli.

Pro naše reprezentanty to byl velmi vydařený šampionát, přivážejí celkem osm cenných medailí, o jednu více než na předcházejícím šampionátu.

Největším úspěchem české výpravyje celkové prvenství mezi ženami Evy Koželuhové, pro kterou to byl v historii SKI&GOLF její třetí titul Mistryně světa. Eva měla dále velkou zásluhu na prvenství v kategorii MIX párů společně s Petrem Kabátem (PRO).

Za zmínku stojí rozhodně také prestižní kategorie národních týmů, kde Czech Team celkově obsadil fantastické 3. místo. Společně s Koželuhovou reprezentovali Jan Schovánek, Jan Arnold, Petr Kabát a Dalibor Manďák, který v turnaji zaznamenal dokonce své první Hole in One na jamce 14.

Další dvě individuální medaile do sbírky přidali v kategorii Masters II za druhé místo Josef Novák a za třetí místo Pavel Gola. V kategorii Profesionálů obsadil 2. místo Petr Kabát, v kategorii Junior získal bronzovou medaili velký talent a příslib tohoto dvojboje Jakub Šinták.

V týmech Master přivážejí stříbrné medaile Moravian Team ve složení Jiří Krátký, Pavel Gola, Petr Štursa, Jan Mušálek a Lukáš Doležal. Všem českým reprezentantům k velkému úspěchu na Mistrovství světa moc gratulujeme!

V lyžařské části dominoval Švýcarský reprezentant Simon Steimle, který zajel nejlepší čas ze všech účastníků 31,62 sec a vzhledem k tomu, že zahrál velmi slušně i v golfové části (dvakrát po 78 ranách), získal tak nakonec pro sebe poprvé celkový triumf Absolutního Mistra světa v kombinaci SKI&GOLF.

Nejnižší skóre v golfové části za dvě odehraná kola měl Jarand Arnoy, PGA Norway, který zahrál celkem 9 ran pod PAR hřiště, skóre 67, 69.

Celkové výsledky z Mistrovství světa SKI&GOLF 2017 najdete zde: www.skigolfworldcup.com

Naši nejlepší reprezentanti

Women: 1. místo Eva Koželuhová 307,24, lyže 38,06 sec; golf 78, 77
PRO: 2. místo Petr Kabát 291,16, lyže 34,04 sec; golf 75, 80
Masters II: 2. místo Josef Novák 336,96, lyže 39,99; golf 78, 83
Junior:
3. místo Jakub Šinták 296,08, lyže 34,27 sec; golf 82, 77
Mid:
7. místo Jan Schovánek 302,48, lyže 35,87; golf 83, 76
Main: 8. místo Lukáš Doležal 304,20, lyže 35,30; golf 88, 75

Mistrovství ČR v kombinaci SKI&GOLF 2017, které předchází světovému šampionátu v Zell am See, se uskuteční v příštím roce v termínu 6. - 7. dubna 2018.

Organizátor a promotér: Czech Golf Production (www.czgp.cz)

Přihlášky a registrace:www.skigolf.cz.

 

Zpět na bulletin