Teetime Shot

Vítej v novém vydání informačního bulletinu TeeTime Shot

Zpět na bulletin

DJ se na trůnu pohodlně usadil

Dustin Johnson jede dál. V minulém čísle jsme psali o jeho vyšvihnutí na post světové jedničky, ale jakoby mu to nestačilo. Místo nejlepšího světového golfisty si potvrdil ještě minulý víkend v Mexiku.

Během World Golf Championship Mexico to chvíli vypadalo, že se do hry vrátí také Rory McIlroy, ale na výkon amerického buldozera Johnsona zkrátka neměl.

Johnson náskok Ilroa, který ještě po druhém kole vedl, pohodlně přebral a připsal si tak v neděli 14. titul z PGA Tour. Takže své místo světové jedničky pohodlně obhájil – vyhrát dva PGA turnaje za sebou se povedlo zatím jen čtyřem hráčům v historii, DJ je pátým.

Během finálového kola to byla krásná podívaná. Čtyři birdie v řadě na první devítce byly předzvěstí toho, že to soupeři nebudou mít lehké. Pak sice přišlo drobné zakolísání a chvíli se na vedoucí pozici ohřál Španěl Rahm, ale ten tuto roli psychicky neunesl. Dvě chyby v závěru Španěla přišly draho (skončil dělený třetí).

Díky finálovému kolu (68 ran, -3) se Johnson dostal k vítězným -14. Druhý skončil o ránu zpět Angličan Tommy Fleetwood, jeho krajan Ross Fisher s Jonem Rahmem obsadili dělenou třetí příčku (-12).

A jen tak na okraj, Belgičan Thomas Pieters, hvězda Czech Masters 2016 i 2015 a velký bojovník loňského Ryder Cupu, skončil dělený sedmý, což mu zajistilo speciální kartu na PGA Tour.

Finální leaderboard WGC Mexico: PGA Tour Leaderboard

Koukněte na setřih finálového kola: Sestřih finále PGA Tour

 

Zpět na bulletin