Teetime Shot

Vítej v novém vydání informačního bulletinu TeeTime Shot

Zpět na bulletin

Jirka Zuska: Můj cíl? Být nejlepší na světě!

Jirka Zuska

Máš za sebou úžasnou sezonu plnou úspěchů. Vítězství na Mezinárodním mistrovství ČR a nedávná výhra na světovém finále Faldo Series. Na jaké místo stavíš takový úspěch ve své kariéře?

To je hodně těžká otázka. Doposud jsem si nejvíce ve své kariéře cenil již zmíněného mistrovství ČR. Ale jelikož vím, že tento turnaj má hlubokou historii, řadím ho na stejnou váhu jako vítězství na Karlštejně.

V minulosti Faldo Series ovládla například také dnešní světová trojka Rory McIlroy. Máš podobné cíle jako on?

Toho jsem si samozřejmě vědom. Měl jsem také moc velkou radost, že jsem se stal prvním Čechem, který tento turnaj vyhrál. A rozhodně chci být tam, kde se momentálně Rory McIlroy pohybuje. Můj sen je naprosto jednoduchý. Chci se stát nejlepším hráčem světa.

Jaké máš tedy konkrétní plány do budoucna?

Plán je taktéž velmi jasný a jednoduchý. Dostudovat v Čechách, udělat maturitu a potom na univerzitu do Ameriky. Tam studovat a hrát golf a po ukončení studia se stát profíkem a zamířit na vrchol.

Díky výhře na Dýšině jsi postoupil do světového finále této série. Jak jsi byl spokojen se svojí hrou?

Na Dýšině se mi až tak nedařilo. Jelikož jsem na hřišti hrál po velmi dlouhé době, moc jsem si ho nepamatoval. Ale protože jsem věděl, že se tam každý rok hraje LET ACCESS, těšil jsem se. A ačkoli jsem nehrál moc dobře, hrálo se mi velmi příjemně, hřiště bylo připraveno, nejlépe jak mohlo být.

Měli jsme nádherné počasí, všechny dny jsem hrál se super parťáky ve flightu, i dodatečná rozehrávka s Janou Melichovou byla velká zábava. Po jednotlivých kolech jsem vždy mířil nahoru na driving, kde měl stánek TeeTime store, takže hráči měli možnost zkusit nové hole a také se zúčastnit soutěže Longest drive, což bylo perfektní odreagování.

Jak na Dýšině tak na finále jsi vyhrál „o parník“. Kde nastal zlom v posledním kole?

To je velmi lehká otázka. V posledním kole v Anglii byly zlomy dva, dalo by se říct. Celou dobu jsem si držel v zásadě stejný odstup, až do 16. jamky, kde jsem asi ze 150 metrů hodně přepálil green, dostal se do velkých problémů a nakonec zahrál double bogey.

Věděl jsem, že to ještě není konec a že musím vydržet do konce. A má trpělivost se vyplatila. Můj parťák z flightu na 17. jamce zahrál devět ran. A to mě dostalo do takové pohody, že jsem na poslední jamce zahrál par a pohodlně jsem si došel pro vítězství.

Viděl jsi nějaký rozdíl v národním finále a světovém finále? Jaký?

No rozhodně největší rozdíl byla konkurence. Na světové finále jeli vítězové z jednotlivých zemí, takže turnaj měl větší nasazení. Bylo tam také více médií. Velmi se těším na další turnaj, který se koná příští rok ve Vietnamu.

Máš beze sporu velkou formu, jak velké úsilí tě to stojí? Tedy jak často musíš trénovat?

No tak rozhodně nemám pevný režim. Každý den je jiný, chodím do školy a když nejsem na turnaji, tak mi dá docela zabrat dohánět zmeškanou látku, takže se snažím urvat na golf co nejvíc času.

Minimálně tři hodiny denně na tréninku strávím. Ale je to hodně o tom, jak trénujete. Já se snažím trénovat tak, aby ani minuta času stráveného na drivingu nepřišla nazmar. Když tam jsem, snažím se tomu dát vše.

Na jaké místo ve svém životě stavíš golf?

Když jsem takhle mladý a ještě docházím do školy, je těžké odpovědět. Rozhodně musím být vzdělaný a dobře se učit, ale samozřejmě chci být i v golfu nejlepší. Snažím se to dělat zodpovědně. Tedy neflákat školu a co to jen jde se věnovat golfu. Chci být dobrým golfistou, ale zase ne hloupý člověk.

Máš ještě nějaké další koníčky?

Rád si občas zahraju florbal, squash, rád plavu a běhám. Ale žádnému sportu se ani při nejmenším nevěnuji tak, jako golfu.

Konečné pořadí 20th Faldo Series Grand Final naleznete ZDE.

Organizátoři Faldo Series v ČR

 

Zpět na bulletin